MONASTERY - SPIRITUALITY świeca zapachowa 960g
towar niedostępny
Prym wiodą nuty, które rezonują z otaczającą klasztorów przyrodą, bo to przede wszystkim ona emanuje spirytualną energią i zachęca do wejścia w dialog z osobistym rozumieniem duchowości.
Opis
Rześki, mglisty poranek, wypełniony zapachem dojrzewających na wzgórzach cytryn, dzikich śliw i hiacyntów, a także drzeworastających jakby zawieszone w powietrzu skały. To właśnie krajobraz, który odsłania się przed nami wraz z konkretnymi nutami zapachowymi świecy MONASTERY. Krajobraz jednego z najbardziej mistycznych miejsc w Europie – greckich Meteorów, a więc monumentalnych, liczących ponad 500 metrów wysokości formacji z piaskowca, które wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Nic dziwnego, że w takim otoczeniu od wieków osiedlały się osoby szukające przestrzeni do kontemplacji i połączenia z absolutem, pustelnicy i mnisi. Historia pierwszych prawosławnych klasztorów na tym obszarze, nazywanych monasterami, sięga średniowiecza, ale musiały minąć wieki, by ktoś poza zakonnikami mógł postawić stopę w tym miejscu.
Świeca MONASTERY to próba uchwycenia niezwykłej atmosfery tego obszar. Co ciekawe, choć w kompozycji znajduje się aż 14 różnych nut zapachowych, nie odnajdziemy tu woni klasycznie kojarzących się z kościołem, takich jak mirra, kadzidło czy złoto. Zamiast tego prym wiodą nuty, które rezonują z otaczającą klasztorów przyrodą, bo to przede wszystkim ona emanuje spirytualną energią i zachęca do wejścia w dialog z osobistym rozumieniem duchowości. Oprawa wizualna świecy nawiązuje do kultury prawosławnego odłamu kościoła. Jedną z inspiracji była twórczość Jerzego Nowosielskiego i jego niezwykłe ikonostasy.
Użytkowanie świecy
Aby świece służyły Państwu jak najdłużej, zalecamy zapoznanie się z poniższymi poradami.
Każde palenie świecy powinno trwać nie krócej niż do momentu równomiernego roztopienia tafli wosku. Knot należy przyciąć do wysokości około 0,5 cm przed ponownym rozpaleniem świecy, aby zapobiec kopceniu się knota, a odcięty fragment należy usunąć ze świecy. Jednorazowo świeca nie powinna się palić dłużej niż 4 godziny i należy unikać przenoszenia i przechylania palącej się świecy.
W przypadku lekkiego przechylenia knota, należy go delikatnie przywrócić do pozycji pionowej zanim wosk zastygnie. Przed ponownym zapaleniem świecy, zaleca się odczekać, aż wosk całkowicie zastygnie. Aby zgasić świecę, najlepiej używać gasidełka lub przykrywki. Ważne jest również nie dopuścić, aby świeca wypaliła się do końca. Zalecamy zakończenie użytkowania świecy, gdy poziom nieroztopionego wosku spadnie poniżej 1 cm.
Należy unikać przechowywania świecy w miejscach wilgotnych oraz narażonych na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Jeśli świeca wymaga oczyszczenia, można delikatnie przemyć ją w zimnej wodzie, a następnie pozostawić do wyschnięcia przed ponownym użyciem. Warto zauważyć, że kolor wosku może się różnić w zależności od zapachu, co jest naturalnym zjawiskiem wynikającym ze składu olejku.
Bezpieczeństwo
Świecę należy zawsze ustawiać w bezpiecznym miejscu, które jest odporne na temperaturę. Ważne jest, aby świeca znajdowała się z dala od materiałów łatwopalnych, takich jak meble i zasłony oraz od źródeł ciepła, na przykład grzejników i telewizorów. Należy unikać ustawiania świecy w miejscach, gdzie występuje przeciąg.
Jeśli pali się kilka świec, powinien zostać zachowany odstęp minimum 20 cm pomiędzy nimi. Ważne jest również, aby nigdy nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru. Nie należy przenosić świecy, gdy jest już zapalona, aby uniknąć niebezpieczeństwa rozlania się gorącego wosku.
Pamiętaj, że płomień świecy nie powinien dotykać ściany szkła, ponieważ może to spowodować uszkodzenie i pęknięcie. Jeśli jesteś nadwrażliwy na zapachy, korzystaj ze świecy z należytą ostrożnością.
Ważne jest również przechowywanie świec poza zasięgiem dzieci i zwierząt, aby uniknąć przypadkowego dostępu do ognia i zapobiec ewentualnym niebezpieczeństwom.