Świece zapachowe inspirowane sztuką

Świece zapachowe inspirowane sztuką

Świece zapachowe inspirowane sztuką działają na zmysły, pobudzając wyobraźnię i emocje. To przedmioty, które łączą miłośników estetyki, aromaterapii oraz kultury w najszerszym tego słowa znaczeniu.

Inspiracja sztuką w produkcji świec zapachowych manifestuje się na różnych poziomach – od wyboru kompozycji zapachowej, przez projekt opakowania, aż po samą formę świecy. Takie środki wyrazu pozwalają na stworzenie produktu, który opowiada historię, budzi emocje lub przywołuje wspomnienia, stając się jednocześnie osobistym dziełem sztuki.

Kompozycje zapachowe jako dzieła sztuki

Zapachy mają niezwykłą moc przenoszenia nas w inne miejsca i czasy, a ich kompozycje mogą być równie skomplikowane i wielowymiarowe, co dzieła muzyczne czy obrazy. Świece inspirowane sztuką wykorzystują unikatowe połączenia esencji zapachowych, które mają za zadanie odzwierciedlać charakter wybranych dzieł sztuki.

Marka Greyhound Candle oferuje eleganckie świece zapachowe, które pozwalają doświadczać sztuki w niezwykle intymny i osobisty sposób, czerpiąc z niej inspirację i poczucie piękna. Wśród nich znajdują się:

  • świeca zapachowa MIRIAM z kolekcji FOR WOMEN – zainspirowana Matką Boską oraz sposobem, w jaki prezentowano ją w sztuce. Zapalając świecę, wyczujemy zapach konwalii i jaśminu – kwiaty te symbolizują czystość Maryi. Pojawia się tam również aromat różany, kojarzony z pięknem (mowa tutaj o pięknie zewnętrznym oraz wewnętrznym), a także akcenty drzewne i piżmowe;
  • świeca zapachowa MONASTERY z kolekcji SPIRITUALITY – oprawa wizualna świecy to nawiązanie do kultury kościoła prawosławnego. Inspiracją do jej stworzenia były m.in. ikonostasy Jerzego Nowosielskiego. Świeca MONASTERY zawiera aż 14 nut zapachowych, głównie takich, które kojarzą się z przyrodą otaczającą klasztor. Przywołuje na myśl krajobraz greckich Meteorów, gdzie znajdowały się prawosławne klasztory, nazywane monasterami. 
  • świeca zapachowa ORANGE BALLS z kolekcji CHRISTMAS ROOTS – zainspirowana obrazem Bicciego di Lorenzo, prezentująca scenę z życia świętego Mikołaja z Miry, która zapoczątkowała tradycję obdarowywania prezentami w Święta Bożego Narodzenia. W Orange Balls wyczujemy zapach słodkich pomarańczy (będących symbolem życzliwości oraz luksusu) – złote pomarańcze zobaczymy także na obrazie di Lorenzo. Świeca zawiera również nuty gałki muszkatołowej i pieprzu różowego, następnie poczuć można jaśmin, nuty korzenne, drzewne, a na zakończenie dochodzą do nas zapachy piżma, wanilii, cedru, paczuli i nut balsamicznych.

Podsumowanie

Dla wielu osób świece zapachowe stają się nie tylko źródłem przyjemnych aromatów, ale również sposobem na wyrażenie własnej osobowości i zainteresowań kulturalnych. Poprzez ich obecność w naszym otoczeniu, możemy codziennie doświadczać sztuki w nietuzinkowy sposób i przeżywać ją jeszcze mocniej. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium